Jakie herbatki mogą pomóc niemowlęta?

Wiele niemowląt narzeka na różnego rodzaju kłopoty trawienne. Powszechnym problemem niemowląt jest także nerwowość, zwłaszcza jeżeli dokuczają im różnego rodzaju dolegliwości. Na szczęście, rodzice mogą nieco złagodzić przykre dolegliwości dręczące niemowlęta. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że nie wszystkie zioła będą bezpieczne dla najmłodszych. Wśród polecanych gatunków warto wymienić jednak koper włoski oraz rumianek.

Poznaj moc kojącego rumianku

Jak już wspomniano na wstępie, herbatki dla niemowląt (https://www.bee.pl/11522-mama-i-dziecko-zywienie-dziecka-herbatki-dla-dzieci) mają szansę pomóc naprawdę wielu dzieciom oraz ich rodzicom. Jeżeli bowiem niemowlęta są spokojne, ich rodzice również. Jedną z ciekawszych propozycji, które warto byłoby wykorzystać jest rumianek lekarski. Rumianek możemy zerwać samodzielnie na wiejskiej łące lub wyhodować na balkonie. Oczywiście można zakupić go także w aptece czy sklepie zielarskim. Warto wybierać susz, a nie herbatkę ekspresową do zaparzania w torebkach. Rumianek lekarski słynie z naprawdę wielu właściwości prozdrowotnych. Działa rozkurczowo oraz przeciwzapalnie. Dzięki temu niweluje przykre dolegliwości związane z bolącym brzuszkiem. Trzeba zaś przyznać, że wiele maleństw na to narzeka. Ponadto, rumianek wykazuje łagodne zdolności uspokajające. Dzięki temu, dziecko może więc się wyciszyć. Jeśli maleństwo jest płaczliwe, warto pomyśleć więc o podawaniu mu rumianku. Herbatka ta jest jednak nieco gorzka, dlatego aby przyzwyczaić dziecko, warto podawać mu początkowo słaby napar. Z czasem możemy rzecz jasna zwiększać jego intensywność. Nie jest to jednak konieczne, jeśli słabszy napar niweluje dolegliwości.

Koperek włoski zniweluje uciążliwą kolkę

Wielu rodziców sięga także po koper włoski, znany także pod nazwą fenkuł. Herbatka ta posiada wyjątkowo charakterystyczny zapach oraz ciekawy smak. Większość niemowląt chętnie ją pije. Nie da się nie zauważyć, iż koper włoski stanowi remedium na wiele różnego rodzaju dolegliwości. Przede wszystkim warto docenić rozkurczowe i wiatropędne właściwości fenkułu. Dzięki temu możliwe jest zniwelowanie bolesnych skurczy brzuszka. Dziecko może więc pozbyć się dyskomfortu, który powoduje uciążliwy niepokój. Aby jednak herbatka była skuteczna, musi być podawana maleństwu systematycznie. Koperek włoski jest wyjątkowo bezpiecznym zielem. Jest chyba najczęściej kupowaną herbatką dla niemowląt. Bez większych obaw możemy więc podawać ją naszemu dziecku w razie pojawienia się przykrych dolegliwości.